PLPORTAL

Celem stworzenia plportalu jest:
1. Aktywna promocja wzorców związanych z dobrym rządzeniem, przestrzeganiem praw człowieka oraz poszanowaniem dla wolności mediów 

2. Wspieranie rozwoju kontaktów międzykulturowych, promocji demokracji, poszanowania odmienności i tolerancji

3. Wspieranie działalności edukacyjnej, kulturalnej, społecznej oraz badań naukowych

4. Rozwijanie kontaktów naukowych, kulturalnych, politycznych, gospodarczych i społecznych pomiędzy przedstawicielami różnych krajów, społeczności.

5. Działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, wspólnot lokalnych oraz grup i  środowisk marginalizowanych społecznie, popularyzowanie kulturalnej i społecznej aktywności obywatelskiej, działania służące wyrównywaniu szans grup słabszych lub zagrożonych społecznym wykluczeniem dotyczące w szczególności takich grup, jak:  mniejszości etniczne, narodowe, religijne oraz innych grup narażonych na dyskryminacje

6. Wspieranie rozwoju  nauki poprzez upowszechnianie, promocję i popularyzację osiągnięć naukowych oraz przedsięwzięć innowacyjnych poprzez kojarzenie partnerów  nauka –firma -nauka. 
Celem naszym jest także  obiektywne poszerzanie wiedzy na temat globalnych problemów politycznych, społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Poprzez swoją działalność chcemy wspierać rozwój polskiego społeczeństwa obywatelskiego i świadomości społecznej na temat współczesnych stosunków międzynarodowych, zwłaszcza w wymiarze  europejskim i pozaeuropejskim.

Szczególną uwagę przywiązujemy do promowania takich rozwiązań w polityce międzynarodowej, które charakteryzują się poszanowaniem praw i godności każdego człowieka, różnorodności kulturowej oraz idei zrównoważonego rozwoju. Poprzez formułowanie krytycznych refleksji mamy nadzieję efektywnie wpływać na kierunek debaty o polityce międzynarodowej w Polsce.

Ogromna rzesza Polaków, w tym młodych Polaków, niezależnie od swych problemów i różnych poglądów, chce żyć po prostu w fajnym kraju, marzy o lepszej Polsce i o lepszym życiu.

Portal popiera, realizuje i upowszechnia wszelkie inicjatywy kulturalne, edukacyjne oraz społeczne. Propagujemy przedsiębiorczość i działania wspomagające rozwój gospodarczy. Inicjujemy i wspieramy programy rekultywacji i ochrony środowiska, przyrody oraz dziedzictwa kulturowego.

Plportal.pl fakty

Występujące pod domena http://fakty.plportal.pl/

Codziennie świeże fakty z kraju i ze świata:

Wiadomości lokalne, Biznes, Sport, Kultura, Nauka, Zdrowie, Historia . Wiadomości wzbogacone zostały o zdjęcia i filmy prezentujące wydarzenia, a także obraz współczesnej rzeczywistości. Informacje oparte na faktach dodatkowo uzupełniane są wypowiedziami ekspertów i specjalistów w danej dziedzinie .

Występujący pod domena  http://salonpolityczny.plportal.pl/

POLITYKA/SPOŁECZENSTWO

Zawiera wiadomości z polityki, społeczeństwa- artykuły, wywiady i felietony tam zamieszczane -maja charyzmatyczny charakter. Chcemy widzieć to, co niewidoczne, usłyszeć to, co niesłyszalne i głośno mówić o patowych sytuacjach.

Występująca  kultura pod domena   http://art.plportal.pl/      

Podstawowym zadaniem działu kultura

– jest przekazywanie informacji o najważniejszych wydarzeniach z dziedzin takich jak literatura, teatr, film, architektura, design, sztuka, nowe media, taniec czy muzyka. Codziennie na stronach plportalu ukazują się najnowsze informacje dotyczące ważnych wydarzeń kulturalnych, wernisaży, festiwali, publikacji oraz premier (zarówno filmowych, jak i teatralnych).

 

Plportal.pl -biznes

Występujący pod domena http://biznes-gospodarka.plportal.pl/

Przegląd aktualności gospodarczych i ekonomicznych z kraju i zagranicy w nowoczesnym serwisie biznesowym. Serwis zawiera merytoryczne i ciekawe wiadomości posegregowane w czytelne działy, takie jak: Giełdy, Waluty, Praca, Firma, Nieruchomości, Budownictwo, Podatki i Media.

Tylko u nas znajdziecie patriotyzm gospodarczy, kupuje bo polskie, czy nowoczesne technologie w gospodarce.

Zapraszamy także do przeglądu prasy zagranicznej z wyżej wymienionych dziedzin

 

 

Plportal.pl  edukacja nauka i technologie

Występująca pod domena http://naukaitechnologie.plportal.pl/

Informacje jakie tu znajdziemy –  to szerokie spektrum wiedzy o edukacji, szkolnictwie, nowych technologiach, kosmosie i ziemi, naukach ścisłych i medycynie.

O zastosowaniu nauki w gospodarce. O badaniach naukowych jak i o ekologii i rolnictwie.

Informacje na temat nowych rozwiązań technicznych – urządzeń, gadżetów elektronicznych i oprogramowania.

 

Plportal.pl motoryzacja

Występująca pod domeną http://motoryzacja.plportal.pl/

Nowinki ze świata motoryzacji. Najlepsze wiadomości dla fanów czterech kółek i dwuśladów. Informacje z dziedziny bezpieczeństwa, zasad ruchu drogowego, relacje z imprez sportowych, rajdów, zawodów w sportach motorowych.

Rzetelne i drobiazgowe  opinie,  informacje i porady dla właścicieli samochodów firmowych czy tez prywatnych. Informacje i porady  z zakresu mechaniki i eksploatacji samochodów.

 

Plportal.pl   kobieta, facet, dziecko

Występujący pod domeną http://kobieta.facet.dziecko.plportal.pl/

Kobieta– Wiadomości dla kobiet: diety, uroda, seks i związki , moda, zdrowie kobiety. Ciekawe artykuły i porady. Wywiady i  informacje na temat zdrowia, urody, porady zdrowotne dla kobiet dojrzałych oraz artykuły dotyczące domu, ogrodu, mieszkania   i kuchni. Tu również najświeższe informacje z rynku mody– trendy na nadchodzący sezon, informacje o osobowościach światowego designu i mody.

Facet– Forma i styl prawdziwego mężczyzny. Erotyka, seks i związki, aktywność fizyczna, trochę adrenaliny, czyli wszystko, czego potrzebuje do szczęścia prawdziwy facet. W serwisie znalazły się informacje na temat gadżetów dla mężczyzn, porady, jak być zadbanym mężczyzną, artykuły na tematy interesujące płeć męską. Jak być ojcem, naprawiaczem zlewozmywaka a nawet ogrodnikiem i oczywiście jak zrobić zdrowego grilla.

Dziecko – informacje na temat wychowania, rozwoju, propozycje gier i wspólnych zabaw. Zamieszczono tu artykuły poświęcone pierwszym miesiącom i latom życia dziecka, zdrowej diety dla maluchów, mody i pielęgnacji  oraz poradom ekspertów dotyczącym zdrowia i żywienia. Żłobka, przedszkola, szkoły.

Porady prawne. Oferty rynkowe dla najmłodszych, obejmujące zabawki, ubranka, akcesoria dziecięce – wszystko, czego potrzebują młodzi rodzice i ich dzieci.

Tu znajdziemy jak zbudować dom, zagospodarować ogród, wyposażyć mieszkanie, znaleźć  fachowca.

 

Plportal.pl  historia

Serwis się znajduję pod domena  http://historia.plportal.pl/

 

Tu znajdziemy wszystko od czasu kiedy jeszcze słowo historia była nieznana.

Starożytność-  czasy nowe. Indywidualne spojrzenia na świat historii.

Celem serwisu jest edukowanie społeczeństwa dla lepszego zrozumienia  współczesnego świata i współczesnej Polski .

 

Służby mundurowe

Serwis się znajduję pod domena  http://sluzbymundurowe.plportal.pl/

Należą do nich: siły zbrojne, policja, straż graniczna, straż pożarna, różnego rodzaju służby specjalne. Służby te (jak już wskazuje sama nazwa) zwykle charakteryzują się jednolitym sformalizowanym ubiorem typu mundur. Opisujemy tu; problematykę sił zbrojnych, nowoczesne technologie wojskowe, techniki wojenne, ćwiczenia na poligonach, konflikty zbrojne i ich podloża.

 

Plportal.pl sport

Występujący pod domena http://sport.plportal.pl/

Aktualności i informacje ze świata sportu. Informacje o odbywających się bądź nadchodzących zawodach. Wyniki i aktualności ,felietony oraz opisywanie zdarzeń sportowych. Galerie zdjęć.

Znajdziemy tu informacje zarówno o sztukach walki, sportach wodnych czy tez motorowych, o diecie sportowca jak i o życiu w klubach.